MOJE HISTORIE

V roce 1999 jsem objevila kouzlo patchworku. Do té doby jsem ráda šila, pletla, háčkovala, prostě jsem měla ráda všechny kreativní činnosti. Jmenuji se Danuše Březinová a patchwork je nejen mým koníčkem, ale také mým zaměstnáním. 

Patchwork jsem začala šít ve Fulneku - kdo jezdí do Fulneku na patchworkové výstavy, tak právě možná pochopil, proč jsou výstavy právě tam. Svou první autorskou výstavu jsem tam měla v Rochově kapli,.... díky tomu se našli první zájemci, kteří se chtěli patchwork naučit šít a nebo už měli s šitím první zkušenosti. Tak se začaly dělat ve Fulneku pravidelné výstavy. V roce 2004 jsme společně založili 1.Moravský patchworkový klub a dodnes jsem jeho řadovou členkou.

V roce 2007 jsem si otevřela v Ostravě svou první šicí dílnu, kde jsem dělala kurzy patchworku a začala prodávat látky a šicí stroje.

Od té doby uběhlo hodně vody v řece.... Své práce pravidelně vystavuji na českých a také na zahraničních výstavách. Vystavovala jsem v Anglii, Skotsku, Francii, Německu, Polsku nebo také v Maďarsku. Na výstavách jsem získala několik ocenění za své patchworkové výtvory. Některé z mých prací se dostaly i do zámoří. 

Kamenná prodejna - Ostrava-Vítkovice
Kamenná prodejna - Ostrava-Vítkovice
Interiér prodejny
Interiér prodejny

Nyní mám v Ostravě-Vítkovicích speciálku pro patchworkářky. Stále vedu kurzy pro začátečníky i pokročilé, prodávám veškeré pomůcky, látky a hlavně šicí stroje. V posledních letech jsem začala také prošívat na qiltovacím stroji s rámem - Longarm a Bernina. Tyto stroje taky prodávám. 

Quiltovací dílna Lipová
Quiltovací dílna Lipová

V roce 2021 jsme s mým partnerem Milanem v Lipové u Přerova uvedli do provozu novou šicí dílnu, kde jsem instalovala prošívací (quiltovací) stroj s rámem a udělali jsme zde i školící centrum pro případné zájemce o tyto stroje. 

Mé úspěchy

Zde jsou uvedeny některé mé úspěchy z tuzemských i zahraničních výstav

2.místo - BRNO 2024

Mezinárodní výstava Patchworku v Brně. Úspěch mě těší o to více, že mě vybrala mezinárodní porota z velké konkurence patchworku z celého světa. Za 2. můj quilt jsem ještě získala v této soutěži 7. místo !

2. místo - Fulnek 2022

regionální výstava patchworku

2. místo - Brno 2022     mezinárodní výstava  PPM

Scottish Quilt Championships 2017 - 3.místo  mezinárodní výstava patchworku

úspěch v zahraničí

Scottish Quilt Championships 2015 - ceny poroty


Scottish Quilt Championships 2013 - ceny poroty


1. místo - Praha 2011 mezinárodní výstava patchworku

Můj první velký mezinárodní úspěch